JRK 2019: První víkend rádcovského kurzu

Podívejte se na fotky z prvního víkendu Javorového rádcovského kurzu, který jsme připravili pro skauty a skautky z klatovského okresu.


Zahajovacího víkendu (25. až 27. ledna 2019) Javorového rádcovského kurzu se zúčastnilo 17 budoucích rádců a rádkyň, které neodradila zima a mráz, ani cesta na skautskou základnu Svárožná na Šumavě.

Pro první víkend JRK byly charakteristické větší než menší sněhové závěje. Hádejte, jaké programy byly nejoblíbenější? Ano, správně, především ty venkovní, ve kterých sníh hrál hlavní roli. Kromě toho frekventanti dostali celou sumu vědomostí o vedení družiny a přípravy programu na družinové schůzky. Kromě toho proběhla přednáška o bezpečnosti na internetu a zdravověda. S tou jsme si vyhráli dosyta. Pojali jsme ji netradičně, ale prakticky. Třeba jak poznat závažnost různých častých zranění, které se mohou stát přímo na schůzce nebo výpravě. Jak postupovat, komu volat a kdy.

V noci ze soboty na neděli se Svárožná proměnila na stanici horské služby. Frekventanti rozdělení do dvou skupin začali přijímat tísňová volání a řešit případy. Od šoku ze zimy, přes zlomeninu nohy, otřes mozku, seknutí sekery do ruky. Pomyslným hřebíčkem celé hry bylo zvládnutí podnapilého holandského turisty, který si služebnu horské služby spletl s večírkem u Dušana.

V neděli proběhla zpětná vazba, kterou jsme zjistili celou řadu drobných a drobnějších nešvarů. Březnové setkání jsme o připomínky frekventantů vyladili.

Poděkování instruktorům a servis týmu

A protože organizace a vlastní realizace JRK se neobešla bez podpory desítky činovníků a činovnic našeho střediska, je vhodné jim na tomto místě poděkovat. Respektive zveřejnit poděkování bratra Mufa, který se zhostil vedením celé akce.

Muf napsal: První víkend JRK 2019 je za námi. Chtěl bych se za ním krátce ohlédnout. Myslím si, a vyplynulo to ze zpětné vazby od účastníků, že se povedl. Je to zásluhou vás všech, co se na JRK podíleli. Děkuju Džemovi za administrativně ekonomickou podporu a bezva přednášku o bezpečnosti ve virtuálním prostředí. Děkuju Wlčici za práci na organizaci, suprovou hru s obálkami po cestě, přednášku ze zdravovědy a za to, že zkoordinovala Horskou službu. Děkuju Džerymu za obětavou práci na logistice, parádní přednášky ze zdravovědy a bezpečnosti. Děkuji Lindě za to, jak se libově postarala o naše bříška. Děkuji Karcoolce za báječné hry a přednášku o přípravě družinovky, Bolhedovi za skvělé hry a přednášku ze zdravovědy, Alanovi a Tulákovi za starost o zábavu účastníků a Hansovi za bezkonkurenčního Holandského turistu ? Těším se na další víkend, tentokrát v březnu v Klatovech.

A teď konečně ke slíbeným fotografiím, které zachycují frekventanty a frekventantky během prvního víkendu Javorového rádcovského kurzu.

Fotogalerie za 1. víkend JRK 2019