Javorové aktivity od října do prosince 2017

Podzim klatovských skautů a skautek z Javoru se ponese v rytmu tradičních akcí, které pořádáme dlouhodobě. Letos poprvé se výrazněji na jejich pořádání podílí omladina.

Se začátkem nového skautského roku je potřeba vykopnout všechny víkendovky, které nás čekají do Vánoc. A protože známe i termíny, směle do toho. Ve všech případech jde o tradiční, tudíž každoroční akce. Místa konání jsou nám důvěrně známá, stejně tak pro většinu skautů a skautek.

Přespávačka v klubovně
6. – 7. října 2017
Tradiční přespání v klubovně pro benjamínky, světlušky a vlčata. Vhodné především pro nováčky kvůli zjištění, zda jsou schopni být jednu noc bez maminky a tatínka. Kdyby ne, vůdce akce žhaví mobil a volá rodičům. Děti tak mohou jít případně spát do své postýlky doma. A jak se říká, za zkoušku nic nedáte. I proto je akce v Klatovech. Dloooooouho se nestalo, že by se některému vlčákovi či světlušce stýskalo natolik, aby se přesunulo domů. S sebou spacák, karimatku, svačinu a plyšového parťáka. V sobotu pak možná výlet do okolí města. Podrobnější program upřesníme časem anebo ho získáte od svého rádce či rádkyně. Vůdcem akce je Bolhed.

Výprava na Svárožnou
24. – 26. 11. 2017
Celovíkendové dobrodružství na Svárožné (skautská základna na Šumavě nedaleko Železné Rudy). Výprava je určena pro skauty a skautky a vyžaduje teplejší oblečení a vyšší fyzičku. Přeci jen dojít čtyři kilometry ze železnorudského nádraží s batohem na zádech ne každý zvládne. Skauti a skautky z Javoru však ano. A protože je akce zaměřena na větší děti a mladistvé, odpovídá tomu i program. A že může jít o drsňárnu už napovídá třeba to, že výpravu menežuje Karcoolka.

Vánoční schůzka
15. – 16. 12. 2017
Vánoce jsou daleko, ale vánoční schůzka bude o týden dříve. Přespávačka v klubovně je určena pro všechny z Javoru. Společenský program zajištěn. Na své si přijdou i zvířátka, kterým přichystáme po setmění mňamku na stromeček venku za humny. Stejně jako loni organizuje vánoční schůzku Myšpulín s Dannym.

Podzim plný akcí, kurzů a seminářů
Akcí je samozřejmě více, RR a starší se mohou zúčastnit bourání a stavby nové táborové kuchyně, případně společenského večera v průběhu října/listopadu. Vybraní jedinci (a jedinkyně) mohou vyrazit v listopadu na čekatelky do Sušice anebo na některé z mnoha skautských kurzů a seminářů – třeba Korbo pro korby jako je Tulák, Karcool či Bolhed, případně vyrazit na školení hospodářů a členů revizních komisí do Plzně (anebo do Pardubic). V Roudnici nad Labem zase bude začátkem listopadu seminář pro mediální zpravodaje zaměřený na propagaci Junáka na sociálních sítích.

Do konce letošního roku máme o zábavu postaráno. A jaké akce budou od ledna do léta příštího roku? Nechte se překvapit.