Tábor se blíží. Sledujte nás na fejsáči

S blížícím se letním táborem jsme opět připravili sérii krátkých a tematických příspěvků. Ty se poslední týden před táborem objevují na střediskovém profilu na Facebooku.

Připoj se i ty a každý den získáš zajímavý vhled do naší činnosti. Neváhej a klikej.

Neděle, 2. července 2017
Konečně. Po roce opět začátek. V pravé poledne se začnou sjíždět první táborníci a v pět odpoledne budeme kompletní. Letní skautský tábor střediska Javor z Klatov začíná.

Sobota, 1. července 2017
Bandaska, Béďa, Čmouďák, Džemík, Hadimrška, Houba, Košík, Muf, Trpaslík a Viki. To jsou nazgúlové. Skauti ze zaniklých oddílů. Bez jejich přítomnosti by byl tábor poloviční. Nejčastěji je najdete při řešení zapeklitých úkolů a při tvorbě náročných táborových staveb. Velké cíle pro velké kluky.

Pátek, 30. června 2017
Nenechávejte balení věcí na tábor na poslední chvíli. Ideální čas na zabalení všech nezbytností jsou dva až tři dny. Rozhodně se nebalte těsně před odjezdem. Co s sebou si přečtěte v přiloženém příspěvku.

Čtvrtek, 29. června 2017
Houba. Bratr Houba. Peče, vaří, smaží. Ano, Houba je táborovým kuchařem. Mimo jiné vám může udělit bezplatnou právní radu anebo poradit, jak výhodně dojet vlakem z Trenčína do Aše. Mít za kuchaře právě Houbu se prostě vyplatí

Středa, 28. června 2017
Nenechávejte balení věcí na tábor na poslední chvíli. Ideální čas na zabalení všech nezbytností jsou dva až tři dny. Rozhodně se nebalte těsně před odjezdem. Co s sebou si přečtěte v přiloženém příspěvku.

Úterý, 27. června 2017
Tři orlí pera. Suverénně top nej best skautská odborka. Pro její splnění stačí málo: mlčet, hladovět a být o samotě. A potom statečně a bez hlesu i slziček vydržet závěrečný rituál. Troufáš si? Tři orlí pera nejsou pro každého!

Pondělí, 26. června 2017
Za necelý týden začíná tábor. Abychom si letní kempování co nejvíce užili, je zapotřebí s předstihem dvou týdnů upravit tábořiště. My jsme v sobotu 17. června posekali louku a provedli celou řadu menších úprav v kuchyni. Na louce zanedlouho vyroste 20 stanů a necelá desítka tee-pee.

Posekaná louka s bránou

PS: Příspěvky jsou vkládány s předstihem nejméně jednoho dne. Od soboty 1. července 2017 se naplno projeví funkce časování příspěvků, kterou máme tolik rádi.