Devět příjemných javorových aktivit v roce 2018

Ani v roce 2018 jsme neztratili tempo v pořádání výprav a táborů pro všechny, kteří se pohybují v javorovém společenství.

Na své si u nás v klatovském Javoru přijdou všichni jeho členové. Děti si přes užívají družinových schůzek a víkendových výprav. V létě si pak všichni, bez rozdílu na věk, užijí letní tábor na Javorné.

Přehled javorových aktivit v roce 2018

Zimní bobování a sáňkování na Šumavě – 1 den
Setkání skautů a skautek na Otavě – víkend
Svojsíkův závod – okresní kolo – 1 den
Svojsíkův závod – krajské kolo – byli jsme na dvou stanovištích
EAP – víkend
Letní tábor – 2 týdny
Přespání v klubovně – přes noc
Výprava na Svárožnou – víkend
Vánoční schůzka – přes noc

EAP

Celá řada aktivit je tradičních a všichni se na ně těšíme. Drobnou výjimkou byla víkendovka EAP určená pro rovery a rangers, na které si potýrali tělo i duši. A všichni si užili plno zábavy. Tento poněkud extrémní víkend budeme s největší pravděpodobností opakovat i v roce 2019.

Čekatelské a vůdcovské kurzy

Pokračovali jsme i ve skautském vzdělávání, ve kterém Bzuk, Hadimrška, Džery, Wlčice, Muf a Džemík přednáší rozličná témata na čekatelských a vůdcovských kurzech. Tím přispívají k novým vůdcům, kteří vedou skauty a skautky.

Tradičně jezdíme do Sušice na ČEZKO a dále na kurzy Brdské lesní školy. Dopadne-li vše dobře, budeme v roce 2019 pořádat Javorový rádcovský kurz a možná i Javorové čekatelské zkoušky.

Vrány a čápi

V uplynulém roce přinesl čáp Syčáka, který snad v budoucnu rozšíří řady javorových benjamínků.