Výprava na Svárožnou a střediskový sněm

Druhý listopadový víkend byl ve znamení podzimní výpravy na skautskou základnu Svárožná na Šumavě. Základnou je míněna bývalá vojenská rota pohraničníků, která sloužila pro střežení státních hranic v dobách komunismu. Německo je od základny zhruba dva kilometry.

Cílem výpravy bylo pobýt dva dny v šumavské divočině, zahrát si nejednu skautskou hru a vyzkoušet plno poznatků ze skautské praxe, které se během roku na schůzkách ne úplně dobře zkouší.

Střediskový sněm

Nedílnou součástí výpravy byl střediskový sněm, do kterého se volí činovníci na funkce vedoucího střediska, jeho zástupců, volení členové střediskové rady a v neposlední řadě i důležitá revizní komise, bez které bychom nemohli fungovat. Nebudeme vás napínat. Vedoucího střediska obhájil bratr Džery, který kandidoval v tandemu s Hadimrškou (ten je i nadále Džeryho zástupcem). V revizní komisi nastala obměna, svůj post se rozhodl obhájit bratr Houba. Trpaslík ani Hans se rozhodli v dalším volebním období nekandidovat. Na jejich místa byli zvoleni bratři Košík a Danny. Voleným členem střediskové rady je Džemík.