Jedeme na Otavu

Skauti a skautky z Javoru jedou na Otavu. Pojeď i ty na letité každoroční jarní setkání v Horažďovicích, které se letos ponese v duchu Star Wars.

Setkání skautů na Otavě proběhne o víkendu mezi 7. a 9. dubnem letošního roku. Sejdeme se v pátek v 15 hodin na klatovském vlakovém nádraží. Návrat je v neděli v 10:36 hodin taktéž na klatovský vlakáč.

Veškeré vybavení si zabal do jednoho batohu. Žádné igelitky, žádná taška přes rameno. Ber to jako praktickou přípravu na táborový puťák, kde s igelitkama v rukou budeš působit jako exot.

Do torničky si sbal spací pytel, karimatku, věci na spaní, hygienické potřeby, oblečení na ven, pevné boty, teplé oblečení k ohni, přezůvky, pláštěnku, kroj, ešus, lžíci, hrnek, šátek, zápisník, propisku. Do peněženky si dej alespoň 300 korun. Jídlo a pití si každý vezme sám – na místě se budeme stravovat z vlastních zásob, s sebou vezmeme rychlovarnou konvici. Čaj a instantní polévky budou patřit zřejmě k nejtypičtějším nápojům a pokrmům akce.

Přespání je zajištěno v Horažďovické základní škole – ve třídách a v tělocvičně.

Předběžný program je zhruba následující. Na pátek naplánovali horažďovičtí skauti bojovou hru ve městě, v sobotu pak její pokračování a ukončení. Sobotní podvečer patří tradičně divadelnímu představení, po kterém následuje večerní táborák.

Podrobnější informace naleznete na webu horažďovických skautů v článku Setkání skautů na Otavě

Na výpravu s sebou bereme děti starší sedmi let.

Vedoucí výpravy je sestra Bzuk (Tereza Hávová, 608 060 262).