Co nás čeká a nemine od dubna do léta

Zimní spánek definitivně končí. S blížícím se jarem a létem ožívá i naše skautská aktivita. Ta vyvrcholí v první polovině července na Javorné.

Letošní jaro a léto je opět ve znamení obvyklých až tradičních událostí. Většina akcí v sobě nese jednu důležitou vlastnost – jsou určené jak pro naše skautky a skauty, tak i pro ty z blízkého i široširého okolí.

Setkání skautů a skautek na Otavě
7. – 9. 4. 2017
Začátkem dubna pojedeme na setkání skautů a skautek do Horažďovic, kam jezdíme odnepaměti. Ani nejstarší pamětníci neví, kdy jsme jeli poprvé. Jestli to bylo před rokem 2000 anebo až po něm. Rozhodující je, že jde o klatovskou skautskou událost, která dávno přerostla hranice okresu.

Svojsíkův závod
22. – 23. 4. 2017
Týden po Velikonocích proběhne okresní kolo Svojsíkova závodu pro skauty a skautky. Po několikaleté přestávce přišla řada na roli pořadatele na naše úžasné středisko se zeleným listem v logu. A protože jsme šikovní Junáci (a Junačky samozřejmě), půjde opět o legendární událost, na kterou jen tak nezapomenete. Místo závodu bude na Svárožné (kam kmeti jezdí už od poloviny devadesátek). Aktuálně ladíme veškeré nezbytnosti, které jsou potřeba. Nejen pro vlastní závod, nýbrž i pro skvělý zážitek.

Zdravotnický kurz Českého červeného kříže
6. – 7. 5. a 20. – 21. 5. 2017
Po třech letech je opět možné si v Klatovech udělat zdravotnický kurz pořádaný Českým červeným křížem. Kurz je určen výhradně pro skauty a skautky. Máte-li kurz z dřívějška, můžete si ho obnovit. Vztahuje se na všechny absolventy dva tři roky zpátky.

Skautský fesťák Obrok
7. – 11. 6. 2017
Jedna ze skautských masovek podobající se hudebnímu festivalu. Skvělá příležitost jak zapéct školu a udělat si před létem prodloužený víkend, jenž se nese tradičně ve skautském rytmu náctiletých a mírně cetiletých. I od nás ze střediska pojede výpravný kontigent. Podle dostupných informací jde o osm skautů a skautek, kteří se vydají na samý sever naší zemičky – do Trutnova. Chcete-li vědět více, mrkněte na oficiální webovky Obrok17.cz.

Javor na Javorné
2. – 15. 7. 2017
A je to tu. Na samý závěr nejlepší akce roku – skautský tábor na Javorné. Čeká nás dvoutýdenní kempování plné zábavy, smíchu a snad i slunečného počasí. Každoročně a pokaždé netradičně. Přípravy pro co best summer scout camp už probíhají. Již nyní víme, že nám Džery bude šéfovat na táboře a Houba má za úkol plnit naše žaludky pestrou táborovou krmí. Nejdůležitější tým zaměřený na celotáborovku má pod taktovkou Japko s Karcoolkou. Je zapotřebí vyzdvihnout i Košíkovo tým obstarávající přípravné předtáborové aktivity na tábořišti nezbytných pro plynulý nájezd táborníků a tábornic.